top of page

Інформація для батьків

ДО УВАГИ  БАТЬКІВ ДІТЕЙ

СТАРШОГО ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ!!!

       Відповідно  до п.2., п.3 ст.11.. Закону України «Про освіту» діти старшого дошкільного віку 5 (6) років обов’язково охоплюються дошкільною освітою відповідно до стандарту дошкільної освіти.          

         З метою реалізації законного права дітей старшого дошкільного віку на отримання якісної та доступної дошкільної освіти Управління освіти, молоді та спорту Лозівської міської ради(далі-Управління) звертається до батьків дітей старшого дошкільного віку, які не відвідують заклади дошкільної освіти та не отримують дошкільну освіту,  з пропозицією звернутися до керівників територіальних закладів дошкільної освіти, або безпосередньо  в Управління (каб.17) для реєстрації дітей та можливості їх охоплення  різними формами дошкільної освіти.

         Нагадуємо!!! Відповідальність за здобуття дітьми дошкільної освіти несуть батьки (п.2 ст.11 ЗУ «Про освіту»)

 

ЗВЕРНЕННЯ ДО БАТЬКІВ

Головне управління ДСНС України у Харківській області  вкрай стурбоване станом, що склався з травмуванням і загибеллю дітей внаслідок нещасних випадків.
Кількість смертельних випадків та травмування серед дітей змушує звернутися до кожного громадянина країни, особливо до батьків.
Біда трапляється тоді, коли дітей залишають напризволяще, там, де на кожному кроці на них чатує небезпека.
Легковажне поводження малечі з вогнем, газом, електричними приладами, невідомими предметами, незнання елементарних правил безпечної поведінки - першопричини сумних та трагічних наслідків.

Шановні батьки!

Не залишайте дітей без нагляду!
Дбайте про безпеку своїх дітей, дотримуючись правил безпечної поведінки в побуті. 
Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, водою, побутовою хімією, ліками. Виділіть декілька хвилин на відверту розмову з дітьми. Пам'ятайте, ці хвилини вимірюватимуться ціною життя. А щоб неждана мить не стала початком великої  біди - потрібно давати дітям чіткі знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації.
Пам'ятайте, що життя наших дітей залежить тільки від нас самих!

 

РЕКОМЕНДАЦІЇ БАТЬКАМ ЩОДО ПІДГОТОВКИ ДО ВСТУПУ МАЛЮКА В ДИТЯЧИЙ САДОК

  1. Готуйте дитину до спілкування  з іншими дітьми та дорослими: відвідуйте  з малюками  дитячі парки і майданчики, привчайте до гри в пісочницях;

  2. Ходіть із малюком на свята, на дні народження друзів, спостерігайте, як він   поводиться:  соромиться, усамітнюється, конфліктує, б’ється чи легко  знаходить спільну мову, контактує з однолітками, тягнеться до спілкування , розкутий.

  3. Дізнайтеся , який  розпорядок дня  у групі,  і наблизьте режим  дитини вдома  до розпорядку дня в групі;

  4.  Обговоріть   у сім’ї з дитиною, що позитивного є в дитячому садку  (нові товариші, багато іграшок і т. д.) Важливо, щоб малюк  не боявся,  - тоді йому легше  звикати. У жодному випадку не погрожуйте дитячим садком  як покараним за дитячі огріхи, а також за його  неслухняність;

  5.  Дізнайтеся,  можливо у цей садок  ходять  діти ваших сусідів  або знайомих. Адаптація  пройде   легше, якщо  у групі  в дитини є знайомі, ровесники, з  якими  вона раніше  гралася вдома чи на дворі.

  6. Відвідайте  дитячий садок  у той час, коли діти  на прогулянці, познайомтеся  свого малюка  з вихователькою  й дітьми.

  7. Готуйте вашу дитину  до тимчасової  розлуки з вами, дайте  їх  зрозуміти, що це   неминуче тільки тому, що вона вже  велика. Налаштуйте дитину на мажорний лад;

  8.  Говоріть малюку, що це дуже здорово, що він  доріс до дитсадка і став  таким  великим;

  9. Не віддайте  дитину в ЗДО у розпалі  кризи трьох років;

  10. Не обговорюйте при малюкові проблеми, пов’язані із дитячим садком.

 

Як батькам визначити готовність дитини до дитячого садка:

- вдома  дитина стала нудьгувати, не може знайти  собі  заняття;

- можливо, дитині  час  відкривати  щось нове, цікаве, незнайоме;

- маля здатне  кілька годин  на день перебувати без мами;

-  дитина  може  розбірливо  сказати  про свої потреби;

- малюк  уже досить спритний, уміє самостійно їсти й пережовувати, миє руки й умивається, одягає  і скидає з себе  основні предмети одягу.

poster_KIR-02.png
poster_KIR-01.png
Макет постеру НДМГЛ_1.png
1.png
bottom of page